ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

Modlitba - říjen

Pane Bože,

Děkujeme Ti, že jsi nás zde opět shromáždil, že nám připomínáš, že čas, který kolem nás běží, je od Tebe darovaný čas a všechno, co máme, jsou dary od Tebe. Děkujeme Ti za vše, co jsi nám svěřil na této zemi, za přírodu, která nás obklopuje, za dary a plody země. Za to, že žijeme v dostatku, že nemusíme mít starosti o jídlo, oděv, střechu nad hlavou. Děkujeme za lidský rozum, poznání, vývoj, techniku, to, co přináší do tohoto světa a našich životů nové věci a nové možnosti. I s tím chceme nakládat jako s Tvými dary a jsme za ně vděční. Děkujeme i za lidi a vztahy, do kterých jsme postaveni, děkujeme za naše rodiny, děti, za naše nejbližší. Pane, máme často obavy, že nejsme na téhle zemi dobrými hospodáři, že ničíme přírodu, že nás nové technické vymoženosti nespojí, ale oddálí, že v lidském rozumu a poznání jsou i velká nebezpečí. Máme obavy, že nerozumíme a často ani nechceme rozumět lidem kolem nás, že ubližujeme svým bližním, špatně vychováváme své děti. Pane, do Tvých rukou svěřujeme své obavy, prosíme o odpuštění, o sílu k odvaze dobrým rozhodnutím, prosíme o moudrost. Do Tvých rukou svůj čas, dej ať s radostí a vděčností užíváme Tvých darů.

Amen.