ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

13.4.2007 koncert Bohdana Mikoláška

…jednoho z klasiků počátků českého folku z let 1968–1972, který se dostal na černou listinu komunistických kulturních cenzorů za piseň „Ticho o Janu Palachovi“. Zároveň je jedním ze zakladatelů elektronické a počítačové muziky u nás. V současné době se věnuje církevní a počítačové hudbě.
Koncert na téma vlastního zpracování biblických příběhů se bude konat v modiltebně našeho sborového domu. Jste všichni srdečně zváni. Neváhejte a nenechte si to ujít.
Vstupné dobrovloné.

obrazek

více o Bohdanu Mikoláškovi… [http://www.mikolasek.cz] ; [http://www.mikolasek.net/cestacil].

A takto to probíhalo; Několik obrázků z koncertu:

obrazek obrazek a nakonec to byl nejen koncert bratra Bohdana Mikoláška, obrazekale i milá návštěva z Francie. obrazek Byla to skupina z vesnického protestantského sboru z jižní části Francie.
Doprovázel je student Petr Škubal, který studuje teologii v Montpellier.
V Praze byli jen pět dní a projevili přání poznat nějaký český sbor. Byli jsme požádáni, abychom je přijali v Modřanech. Samozřejmě, že jsme neodmítli.
Vzhledem k termínu se jako nejvhodnější čas k setkání nabídl právě pátek, kdy u nás ve sboru hrál a zpíval Bohdan Mikolášek. obrazek obrazek
Po koncertě jsme zůstali s francouzi v družném hovoru ještě asi hodinu, ve kterém jsme se mnoho dozvěděli o životě vinařů a zemědělců obecně na jihu Francie i o jejich životě ve sboru. Stejně tak i oni se zajímali o náš sbor, o život v naší zemi.

A nakonec dar francouzské návštěvy rytina znaku francouzských protestantů v porovnání s originální brož bratra Jiřího Otterabroží znaku francouzských protestantů, kterou přinesl ukázat bratr Jiří Otter.