ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

8.12. a 9.12 2007 - Tensing Želiv v Modřanech

V sobotu 8.12. jste všichni zváni na večerní koncert s posezením u čaje nebo kávy v naší modlitebně. Malý koncert gospelových písní předvede skupina mladých lidí Tensing Želiv (http://tensing-zeliv.kvalitne.cz).
Koncert začíná v 19:00.
Přivítáme, když přinesete něco dobrého k zakousnutí. Poté bude možnost posezení a popovídání u kávy či čaje.
A o čem to je, na co se můžeme těšit?

Harlem Gospel Choir šíří už řadu let poselství lásky, míru a harmonie s tisíci lidmi různých národů, prostředí, kultur. Snaží se dělat ze světa láskyplnější a svobodné místo. Svou hudbou a dynamickými vystoupeními se snaží o větší porozumění mezi afroamerickými kulturami – tato inspirativní hudba se jmenuje gospel a je prezentována především v „černých kostelích“. Téma těchto písní a vystoupení mají vždy jedno společné – spojit lidi a národy dohromady a něco z těchto idejí obnovit.

Přijďte si poslechnou, podívat se k nám, těšíme se na všechny.

Zároveň Vás zveme následují druhou adventní neděli k bohoslužbám, kde Tensing Želiv také zazpívá.

Více o tensingu a jejich zaměření – http://www.tensing.cz/index2.php?…

… a jak to probíhalo?

Koncert se uskutečnil na základě vystoupení známé skupiny Harlem Gospel Choir v Praze. Tuto akci si nenechaly ujít mnohé amatérské gospelové skupiny, obrazek mezi jinými i Tensing Želiv, kteří nás navštívili a předvedli, co umí. Šlo o o technicky i zvukově (…promítání textů z PC-projektoru i vlastní kytarový doprovod…) obrazekperfektně sehranou partu mládeže, jejíž členkou je i čerstvá konfimandka Terezka Pokorná. Skupina Tensing Želiv nám nejen zazpívala, ale zahrála i zpívanou scénku. Krátce vystoupili i při nedělních bohoslužbách. Po koncertě jsme s touto sympatickou mládeží krátce poseděli a popovídali si… obrazek

… ukázka hudební zdatnosti skupiny Tensing Želiv.. Haluja je jen jeden.. ve formátu MP3

…pokračuj na fotoalbum…