ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

Modlitba 13.4.2008

Pane Bože, Ježíši Kriste,

děkujeme Ti, že jsi nás nechal dojít až k dnešnímu dni, až sem. Že zde stojíme vedle sebe a jak věříme i před Tebou. Že si znovu můžeme připomenout a povzbudit se, že u Tebe je naše záchrana. Že Ty jsi ten, kdo nás hledá, když se ztrácíme. A Ty nám dáváš přátele, sestry a bratry, situace a podněty, které nás k Tobě zpátky vedou. Děkujeme Ti za to. Děkujeme za krásné a zdánlivě obyčejné prožitky minulých dnů s lidmi, v přírodě, s literaturou, uměním v práci, je Pane tolik hezkých maličkostí, které nám denně obohacují život. A my za ně často zapomínáme děkovat právě Tobě. Děkujeme za to, kam jsi nás postavil, za to, co se daří, za naše úkoly, naše blízké. Chceme děkovat a hledat smysl a pomoc i tam. Kde prožíváme otázky, zklamání, pocit bezmoci a neschopnosti, bolesti, překážky. Prosíme, aby nám vše, co prožíváme bylo k užitku, abychom nezpychli, ani nezatrpkli, abychom cítili Tvou blízkost, abychom neodbíhali a neztráceli se sami v sobě ani Tobě. Odpusť nám naše úchylky, selhání, naše viny. Dej, abychom přijímali Tvou pomoc a byli pomocí druhým.

Amen.