ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

Modlitba - konec prázdnin

Pane,

je konec prázdnin a my se vracíme z různých světa stran domů. Je dobré se vracet do bezpečí, kde nás někdo láskyplně čeká. A je neděle a my Pane přícházíme za Tvým slovem, abychom se s Tebou zase setkali. Děkujeme Ti Pane, že po všech zmatcích světa jsi pro nás bezpečným a láskyplným útočištěm. A děkujemeTi, že je to tak i ve všední dny a kdekoli ve světě. Víme to, ale v neděli si to nejvíce uvědomujeme, protože se zastavíme a máme čas naslouchat. Děkujeme Ti Pane za za všechny sestry a bratry, kteří ten pocit s námi sdílí, i za prostředí naší nové modlitebny, kde se s nimi můžeme setkávat. Pane, tak málokdy se zastavíme a nasloucháme a přitom je to tak důležité. Vyznáváme, Pane, že málo přemýšlíme o tom, proč nás to či ono v životě potkalo. Vyznáváme, že málokdy pátráme po tom, která je ta cesta, na níž bychom měli jít. Málo, Pane, posloucháme, co nám chceš říci, protože to neuslyšíme ušima, to musíme poslouchat srdcem. Pane, moc často také špatně posloucháme, co nám říkají naši bližní, protože nemáme čas a posloucháme jenom ušima. Prosíme Tě, pane, dej, ať umíme poslouchat, ať slyšíme, kam nás posíláš. Prosíme, nauč nás zastavit se a zkoumat, jestli jdeme po správných značkách, nebo jen jedeme ve vyjetých kolejích. Nevíme často, Pane, proč se nám některé věci staly, nechápeme je, jsou bolestné a zdají se nám nespravedlivé. Prosíme, Pane, pomoz nám, ať je umíme přijímat s vírou, že nic se neděje bez Tvé vůle. Prosíme, Pane, a dej nám sílu zapomenout na sebe a své problémy a pomáhat tam, kde je nás třeba a kde nás chceš mít. A nauč nás, Pane, prosím, naslouchat také srdcem.

Amen