ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

Modlitba 21.1.2008

Bratři a sestry, skloňme se a tiše soustřeďme svoje rozevláté myšlenky k našim vinám, prosbám a poděkování…

Bože, Otče náš všemohoucí, stvořiteli nebe i země, věříme, že nás vidíš i tohle nedělní ráno stát před tvým stolem, stejně jako jsi viděl vše, co jsme ve všední dny udělali i neudělali tobě ke slávě a lidem ke prospěchu, stejně jako jsi celou tu dobu viděl do našich duší upnutých k všedním rituálům našich životů.
Víš tedy dobře, kdo je tak říkajíc neustále na příjmu, kdo občas vyslal krátkou esemesku, kdo signál neměl i kdo tě prostě vypnul, kdo svědčil a kdo ne, když víš, nemáme Ti vlastně co ze svého rejstříku vin předkládat.
Ale víme to my, kde, kdy a jak jsme se k Tobě vlastně postavili zády?
Bojím se, že často až moc dobře známe svá selhání a proto jsi ustanovil tuto chvilku, abychom se k nim přiznali.
Děkujeme Ti za jejich odpuštění a ty viny nám skryté? Prosíme, tichým hlasem svého Slova nás k nim přiveď, abychom se mohli přiznat i k nim. I za to ti děkujeme.
Mluvíme-li o vinách, o to hrději mluvíme o aktivitách dobra: pomoci druhému, o lásce k bližnímu, křesťanské mírnosti, snášenlivosti. To jsou, Pane, přeci správná témata našeho života, tady Ti tedy děláme radost! Ale kdeže, jak často dokážeme jen stát a dívat se. Najednou nám v tom Tebou nepřekonatelně dobře stvořeném světě chybí příležitosti dobro činit. Rozhlížíme se po velkých situacích k zapojení: třetí svět je ale příliš daleko, politiku ani v demokracii neovlivníme, naše čtvrť žije v poklidu a ty drobné žebrákovi?
Dej, prosím, ať si vezmeme za své alespoň jedno jediné velké téma: svůj obyčejně prchající život, náš bližní bývá opravdu nejblíže, vezmi nás za ruku a veď labyrintem v nás samých, zlom ta naše denní malá zla, za která nás už dávno nikdo neukřižuje, ale bolí nespravedlností stejně.
Způsob, ať si tváří v tvář své blbé náladě vzpomeneme na mírnost a laskavost tvého Syna přibitého a v obyčejném hovoru v rodině, se sousedy, kolegy zvolíme mírná slova, potlačíme hašteřivost a třeba úplně klidně ponecháme prostor i jinému pohledu na věc.
I za to Ti chceme poděkovat.

Amen.