ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

GAW - Neuenbürg - Ottenhausen - 30.5. - 1.6.2008

Delegace našeho sboru ve složení Petr Kraus, Jan Hrabák a Bohumil Květenský se zúčastnila výročního setkání nadace Gustav Adolf Wärke v Neunbürgu, která se konala od 30.5. do 1.6.2008.
Do Neuenbürgu jsem dorazili večer kolem 18. hodiny a přivítala nás bouřka s průtrží mračen. To ale byla jediná „stinná“ stranka našeho pobytu na setkání GAW 2008.

Vzhledem k tomu, že jsme tentokrát vyrazili včas, již v pátek ráno, bylo dost času nejen na výběr akcí, ale hlavně pobýt u naších přátel z Ottenhausenu, kde jsme byli v rodinách obrazekUda a Williho Allgöwerových ubytováni. Oběma rodinám patří obrovské poděkování za vzornou péči, kterou nám věnovali.
V sobotu 31.5.08 jsme společně popřáli bratru Krausovi k narozeninám, na což nezapoměli hlavně naši němečtí hostitelé. Janovi zajistili program ottenhausenští mládežníci, prohlídka Pforzheimu, Stuttgartu.
Já s Petrem jsme absolvovali s Udem Allgöwerem okružní jízdu oblastí Straubenhardt a zajeli na vybranou akci do překrásného evangelického kostela v Loffenau, obrazekkam jsme sice dorazili pozdě, ale zastihli část přednášky o místních varhanech i s hudebními ukázkami, včetně prohlídky kostela s bohatými freskami a okenními vitrážemi – viz fotodokumentace".
obrazekVečer v 18:00 proběhl v ottenhausenském kostele koncert ukrajinského pěveckého sboru z evangilcko-luterského sboru Svaté Marie z Uljanovska, kde byla jedna píseň věnována slavícímu jubilantovi, Petru Krausovi. Nepopsatelně nádherný zážitek písní v ruštině angličtině i němčině.
Večerní program pokračoval ve sborovém domě ottenhausenského sboru. Po vydatné večeři a občerstvení, proběhli prezentace brazilského evangelického bohoslovce, zástupce GAW, informujícího o práci GAW, nejen v oblasti finanční pomoci v ekonomicky slabších oblastech světa, ale i možnostech bohosloveckého studia v Německu, včetně možností jazykových kurzů se zaměřením na diakonii. Poslední prezentací byla naše prezentace rekonstrukce našeho sborového domu. Jan přednesl projev – doplněná verze z posledního GAW a v kostele v Holzgerlingenu, já jsem promítal doplněnou a do němčiny upravenou původní prezentaci Jitky Klubalové. Na závěr nám opět přišel zazpívat ukrajinský sbor, tentokrát ve velice uvolněné atmosféře, kde sa zapojili všichni přítomní.
V neděli ráno jsme se všichni sešli na návrší nad Ottenhausenem, kde se konají všechna místní důležitá setkání, Fronberg. Byli jsme, alespoň já osobně, poprvé účastnící bohoslužeb pod širým nebem. obrazekOpět nás čekal neuvřitelný zážitek, nejen zpěvu v přírodě, modliteb, a kázání, které měl bratr Petr Kraus. I zde se objevila část ukrajinského sboru, který opět zazpíval několik písní.
To ale byl již čas, myslet na návrat domů, kam jsme dorazili krátce před desátou večer. …pokračuj na fotoalbum…