ČCE - Českobratrská církev evangelická - Farní sbor Modřany

3.5.2009: Milí přátelé, YMCA vás srdečně zve 10.5.2009 na tradiční zahradní slavnost Ke Dni Matek, která se koná na Jižním městě v Modletické 1404. Více se dozvíte na www.mc-domecek.cz nebo poutač v dokumentech v doc formátu i v v pdf formátu.
23.4.2009: Liběchovsko – 23.5.2009 sborový výlet pro velké i malé. Pozvánku s podrobným itinerářem sestry Marty Hrabákové najdete v nepravidelných akcích nebo podrobně v dokumentech.
29.3.2009: Vážené setry a bratři, po roce se opět sejdeme na tradičním, velikonočním Jedení beránka. Setkání se koná 8.4 2009 od 18.30 hodin v malém domečku. Všichni jste srdečně zváni. Více aktualit

Modlitba 30.8.2009

Bože, pro Ježíše Krista náš milosrdný a spravedlivý Otče, Děkujeme za dnešní den.
V těchto dnech vzpomínáme na dobu, kdy v této zemi při rozbřesku duněly vojenské transportéry. Děkujeme za svobodu, do které jsme se mohli probudit. Děkujeme, že v této svobodě se můžeme setkat zde na tomto místě a můžeme Tě chválit, oslavovat Tě a poslouchat Tvé slovo.
Máme toho ale tolik na srdci. Naše životy jsou v mnohém jiné, než jak Ty bys to po nás chtěl. Jsme tak zaměstnáni starostmi nejistotou a obavami, o své živobytí, o své blízké, o své zdraví, že jsme vůbec rádi, že jsme sem dnes dorazili. Neumíme žít ve svobodě. Neumíme ji užívat k budování vztahů, k péči o podstatné věci, jakou je láska, víra a naděje. Prosíme, dej nám do srdcí svůj svatý Pokoj a naše mysli ať přemůže moc Tvého Ducha svatého, abychom chápali potřebné a opouštěli nepodstatné, dnes i vždycky.

Amen